کدام لباس عروس مناسب اندام شماست؟

همه میدانیم پیدا کردن لباس عروس مناسب پروسه بسیار سخت و طولانی را با خود به همراه دارد. شما به عنوان نو عروس برای انتخاب لباس مورد علاقه خود در میان دریای بی انتهایی از لباس های زیبا، سفید و متنوع غوطه ور می شوید که اغلب شما را سردرگم می‌کند. به همین دلیل است که تهیه لیستی از خواسته‌هایی که در ذهن دارید نظیر سبک و مدل مورد علاقه‌تان میتواند نقشی حیاتی در انتخاب شما ایفا کند. مطمئنا در حین خرید لباس عروس ساعت‌های زیادی را صرف پرو لباس میکنید تا انتخاب نهایی را انجام دهید. اما سوالی که ذهن بسیاری از نوعروسان را به خود مشغول می کند این است که کدام سبک لباس میتواند مناسب اندام آنها باشد. مطمئنا آگاهی از این مسئله انتخاب و در نتیجه خرید را آسان کند. از همین رو در این مقاله توضیحاتی در این راستا خدمت شما شرح خواهیم داد. با ما همراه باشید.

ارتباط لباس عروس مناسب با فرم بدن

به عنوان نوعروس اگر به دنبال خرید لباس عروس مناسب هستید؛ باید بدانید یکی از آسان‌ترین و البته استانداردترین راهی که پیش روی شما قرار دارد و کمک می کند گزینه‌های موجود را برای انتخاب نهایی محدود کنید؛ شناسایی فرم بدن و مدل لباسی‌ست که زیبایی شما را دوچندان می‌کند. برای اینکار باید به سراغ سانتی‌متر بروید؛ هر چند خودتان نمیتوانید سرشانه‌ها، دور سینه، دور باسن و کوچک ترین قسمت کمرتان را اندازه‌گیری کنید؛ پس از اطرافیانتان درخواست کنید این کار را برای شما انجام دهند. پس از اندازه‌گیری، فرم بدن شما در 4 دسته مستقیم-مستطیل ورزشکارانه، مثلث وارونه، گلابی و ساعت شنی تقسیم‌بندی می‌شود. هر چند که هیچ‌کدام بر دیگری برتری ندارد و افراد با سلیقه خودشان انتخاب نهایی را انجام می‌دهند. اما باعث می‌شود تا لباس‌عروس در شب عروسی به زیبایی هرچه تمام‌تر در بدنتان خودنمایی کند. حال کدام مدل لباس عروس برای اندام شما مناسب است؟

سایز لباس عروس مناسب

لباس عروس مدل پری دریایی

مدل لباس عروس پری دریایی، همانطور که از اسمش پیداست در قسمت کمر و باسن بر روی بدن می چسبد و از قسمت زانو به پایین آزاد می‌شود. اگر جزء آن دسته از افرادی هستید که دور باسن، سینه و سرشانه‌هایتان یک اندازه و کمری کوچکتر از باسن دارید (ساعت شنی) این مدل میتواند انتخاب خوبی برای شما محسوب شود. زیرا اندام برجسته‌تان به خوبی در لباس نشان داده می شود. هر چند که حرکت و رقص را کمی دشوار می کند. از همین رو اگر میخواهید در شب عروسی آزاد و راحت باشید به سراغ لباس عروس پری دریایی نروید. نکته مهم دیگر به آن دسته از افرادی تعلق دارد که اندازه دور باسن‌شان بزرگتر از اندازه دور سینه و سرشانه است (فرم بدن گلابی) آنها به هیچ عنوان نباید به لباس عروس مدل پری دریایی را انتخاب کنند زیرا پایین آنها را بزرگتر از آن چیزی که هست به نمایش میگذارد.

لباس عروس با دامن پف دار

همانطور که گفته شد برای انتخاب لباس عروس مناسب با طرح ها و مدل های مختلفی روبرو خواهید شد که لباس عروس با دامن پف دار از جمله محبوب ترین و متنوع‌ترین آنها به شمار می آید. معمولا آن دسته از افرادی که اندازه دور سرشانه، سینه و کمرشان تقریبا یکسان است (ورزشکارانه) به سراغ انتخاب این مدل میروند. البته نوعروسانی که به داستان‌های پرنسس‌های والت دیزنی علاقمندند و میخواهند همچون آنها بدرخشند این سبک لباس عروس را انتخاب می کنند. اگر به مزونی معروف مراجعه کنید مطمئنا در حین انتخاب لباس عروس مشاورانی حضور خواهند داشت که راهنمایی‌های مفیدی را در اختیار شما قرار می‌دهند. از جمله اینکه؛ اگر جثه کوچکی دارید و جزء افراد ریزنقش به حساب می‌آیید به سراغ انتخاب چنین مدلی نروید زیرا در میان دامن بزرگ و پف زیادی که این مدل لباس دارد گم خواهید شد.

لباس-عروس-مناسب-با-فرم-بدن

لباس عروس با دامن از کمر به پایین

این مدل لباس عروس همانطور که از نامش پیداست در قسمت دامن پایین‌تر از خطر کمر قرار میگیرد و بالاتنه کاملا به بدن چسبیده و نوعروسان کاملا در انتخاب یقه آزادی عمل دارند و میتوانند با توجه به سلیقه خود آن را انتخاب نمایند. این نوع لباس عروس مناسب افرادی‌ست که میخواهند بالاتنه‌شان را به رخ بکشند. دقت داشته باشید افرادی که فرم بدنشان ورزشکارانه است به تن کردن این مدل لباس نمیتواند آنها را به نتیجه دلخواهشان برساند زیرا کمتر از سایر مدل ها برجستگی‌ های بدنشان را نمایش می دهد.

لباس عروس ساده

این نوع لباس عروس هیچگونه برش و یا گشادی اضافی برخوردار ندارد و ارتباط و تناسب کاملی با فرم بدن نوعروسان برقرار میکند. شما به عنوان نوعروسی که جثه ریزی دارد میتوانید به سراغ انتخاب این مدل بروید زیرا شما را بلندتر از آن چیزی که هستید نشان می دهد. افراد فرم بدن گلابی شکل و یا مثلث وارونه هیچگانه نباید این مدل لباس عروس را انتخاب کنند زیرا اندام آنها را نامتوازن نشان می دهد.

و در آخر

آگاهی از نکاتی که در این مقاله برای انتخاب لباس عروس مناسب ارائه شد به شما کمک می کند تا در شب عروسی درخشان تر به نظر آیید. نباید هیچگاه نسبت به این نکات و نظراتی که مشاوران و خیاطان لباس عروس به شما ارائه می دهند بی تفاوت بگذرید و اجازه دهید تصویر ایده‌آل شما از لباس عروس رویایی‌تان چشمتان را بر روی واقعیت ها ببندد. شما به دنبال لباس عروسی هستید که حس زیبایی و برازندگی را در شما و اطرافیانتان القا کند. پس با توجه به نکات و توصیه های موجود بهترین‌ها را برگزینید.

اشتراک گذاری: