نکات مهمی که در انتخاب لباس عروس به شما کمک می‌کند

محال است دختر باشید و خود را در لباس عروس رویایی‌تان تصور نکرده باشید. تمامی دختران از سنین پایین حتی از کودکی خود را در لباس سفید عروس متصور می شوند و بر این باورند که شاهزاده‌ای با اسب سپید نیز به دنبالشان خواهد آمد. فارغ از خیالاتی که در این راستا وجود دارد تمامی دخترانی که در شرف ازدواج و به تن کردن این لباس سفید دوست داشتنی هستند باید نسبت به نکاتی برای انتخاب لباس عروس آگاه باشند. نکاتی که به آنها کمک می کند تا با مشاوره و مدیریت بودجه و البته در نظر گرفتن سایز و فرم بدنشان لباسی مناسب را خریداری نمایند. در این مقاله با توجه به اهمیت موضوع در نظر داریم به شرح این نکات بپردازیم. با ما همراه باشید.

زمان شروع خرید لباس عروس

در وهله اول باید این نکته را آویزه گوشتان کنید که لباس عروس چیزی حدود 3 الی 5 ماه زمان نیاز دارد تا دوخته و آماده شود. پس با در نظر گرفتن تمامی جوانب؛ زمان ها، پرو نهایی و البته رفع اشکالات حدودا 6 ماه قبل از عروسی اقدامات اولیه برای انتخاب لباس عروس را آغاز کنید. دقت داشته باشید اگر بیش از شش ماه به سراغ خرید بروید ممکن است با مشکلات همچون از افتادن و البته تغییر سایز مواجه شوید.

بهترین مزون را پیدا کنید

ما امروزه در عصر ارتباطات و تکنولوژی زندگی میکنیم؛ همین مسئله منجر شده تا با یک سرچ کوتاه، امکان پیدا کردن مزون لباس عروس متناسب بودجه و سلیقه شما در کمترین زمان ممکن امکان‌پذیر شود. هرچند که پرسش و تحقیق از زوج‌هایی که تازه ازدواج کرده‌اند میتواند از دیگر روش‌های انتخاب بهترین مزون باشد. دقت داشته باشید هیچ گاه نباید برای انتخاب لباس عروس در اولین فروشگاهی که جذبش شدید خرید کنید همچنین نباید وارد اولین فروشگاهی که ویترینش شما را جذب می کند شوید؛ چون به جای انتخاب درست، در میان انبوه مدل لباس سردرگم خواهید شد. از همین‌رو قبل از انتخاب مزون باید محدوده قیمت، سبک مورد علاقه خودتان و البته فعالیت آنها را مورد بررسی قرار دهید. حتی اگر جزء افراد سایز بزرگ به حساب می‌آیید از این مسئله اطمینان حاصل کنید که مزون مربوطه برای سایز شما لباس های متنوعی را در اختیار دارد یا خیر.

انتخاب لباس عروس مورد علاقه‌تان

شب عروسی، شب شماست. این شما هستید که باید در آن بدرخشید. پس به سراغ انتخاب لباسی بروید که علاوه‌بر‌اینکه در آن احساس راحتی میکنید باب میل شما نیز هست. البته در نظر گرفتن مدلی که مدنظر دارید از جمله نکاتی‌ست که باید به آن توجه کنید. اینکه میخواهید لباس عروس شما دامن پفی و یا سبک مدرن و شیک باشد؟ یقه گرد یا دکلته باشد؟ و…. اگر نسبت به این نکات آگاهی ندارید؛  نیازی نیست نگران باشید چون ژورنال‌هایی در مزون و البته اینترنت وجود دارد که میتواند در این راه و انتخاب بهترین لباس عروس به شما کمک کند. نکته ی دیگر در مورد مدل و سبک لباس عروس این است که باید با تم عروسی شما متناسب باشد.هیچ چیز بدتر از آن نیست که در یک جشن خودمانی در فضای باز یک لباس سلطنتی با دامن پف دار و دنباله بلند بپوشید.

با آقایان به خرید نروید

طراحان مد برای این عقیده‌اند برای اینکه بتوانید عملکرد و انتخاب صحیح تری در حین خرید لباس عروس از خودتان نشان دهید؛ حتما شخصی را با خود همراه کنید. شخصی که نظرات واقع بینانه و مقبول ارائه می دهد و صمیمیت بین شما به قدری‌ست که از اظهار نظرات آزادانه خود شرم و واهمه‌ای نداشته باشد. در انتخاب چنین شخصی باید این مسئله را در نظر بگیرید که وی نه خیلی ساده‌پسند که هر مدلی را تایید کند و نه خیلی سخت‌گیر که با انتقادهایش شما را آزرده خاطر کند. حتی اگر این شخص نزدیک ترین فرد به شما باشد.

شاید با خود بگویید که به همراه همسرتان به سراغ خرید و انتخاب لباس عروس می‌روید؛ اما باید بدانید که این اشتباه‌ترین حرکتی‌ست که در این برهه حساس میتوانید انجام دهید. زیرا خرید برای آقایان کاری سخت و حوصله سر بر و البته کسل کننده به حساب می آید از همین رو زود خسته می‌شوند و پس از چند بار پرو لباس با گفتن جمله: «این لباس برازنده شماست؛ زیباترین شده‌اید.» شما را قانع به خرید آن می‌کنند. خرید لباس عروس ذوق و سلیقه و حوصله می‌خواهد پس پس سعی کنید با یک خانم به خرید لباس عروس بروید نه با آقای داماد. حتی این کار به شما فرصت می‌دهد تا با به تن کردن لباس عروستان در روز عروسی؛ او را سوپرایز کنید.

انتخاب سایز لباس عروس

برای اینکه بتوانید در انتخاب سایز لباس موفق عمل کنید به یک مشاور نیاز دارید. البته آگاهی از سایز کنونی‌تان تاثیر بسزایی در دوخت و طراحی لباس عروس دارد. اینکه شما در ماه های آینده به چه سازی میرسید هیچ اهمیتی ندارد هر چند که تنگ کردن لباس بسیار آسان تر از گشاد کردن آن است. و خیاطان با آگاهی از این مسئله در زمان پرو لباس گشادی را در اختیار شما می دهند که شگفت زده خواهید شد. اما جای نگرانی نیست زیرا در پرو نهایی تمامی مسائل حل و برطرف خواهد شد.

در آخر

پس از تحویل لباس عروستان؛ تا حد امکان آن را در خانه خودتان نگه ندارید. زیرا وجود آن در کمد باعث می شود به طور مرتب وسوسه پوشیدن آن به سرتان بزند و این مسئله در زودتر کثیف شدن آن تاثیرگذار خواهد بود. همه میدانیم که انتخاب لباس عروس بخش بزرگی از بودجه عروسی را به خود اختصاص می دهد پس تا حد امکان در انتخاب آن نهایت دقت را بکار گیرید و به سراغ مدل مورد علاقه، راحت؛ و متناسب با سبک خودتان بروید.

اشتراک گذاری: