نکات تاثیرگذار در انتخاب تور عروس

پس از انتخاب لباس عروس، یکی از مهمترین مسائلی که ذهن شما را به عنوان نوعروس درگیر می‌کند و ارتباط مستقیمی با لباس عروس انتخابی شما دارد، تور سر عروس است. امروزه به خوبی شاهد این مسئله هستیم که از تور برای زیبایی و درخشش بیشتر عروس مورد استفاده قرار میگیرد و به همین دلیل است که جزء محبوب ترین اکسسوری‌های نوعروسان به شمار می آید و برای انتخاب آن باید به نکات مهمی توجه نمود. در واقع تور انتخابی شما باید تناسب کاملی با تاج، مدل یقه، مدل مو و حتی جواهرات داشته باشد. حتی مدل صورت عروس نیز تاثیر بسزایی در انتخاب تور خواهد داشت. با این اوصاف میتوان درک کرد که نکات زیادی در انتخاب تور عروس وجود دارد که از آن بی اطلاع هستید. از همین رو در نظر داریم توضیحاتی در این راستا خدمت شما ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

تور متناسب با لباس عروس شما کدام است؟

متخصصان و طراحان مد همواره به این مسئله تاکید دارند که تور سر عروس باید به عنوان مکمل لباس در نظر گرفته شود و به‌گونه‌ای انتخاب شود که از هر جهت با آن تناسب داشته باشد. هر چقدر که تور سر شما به عنوان نوعروس به تنهایی زیبا و رویایی به نظر آید اما اگر با لباسی نامتناسب ست شود به راحتی استایل شما را برهم خواهد زد. پس در نظر گرفتن نکاتی که در این مقاله به آن اشاره خواهیم کرد بسیار کمک کننده خواهد بود.

تناسب-تور-عروس-و-لباس-عروس

* لباس عروس کارشده‌ای دارید؟

اگر جزء آن دسته از نوعروسانی هستید که لباس های کارشده علاقه دارید، به گفته متخصصان و طراحان مد، تور سر عروس انتخابی شما باید ساده تر انتخاب شود. در واقع ترکیب لباس سنگین و تور کار شده اغلب در عروسی های سلطنتی و به منظور تشریفات مورد استفاده قرار میگیرد. هر چند که شما باید به سبک لباس عروستان نیز توجه ویژه ای داشته باشید. حتی جنس پارچه لباس عروس میتواند تور انتخابی شما را تحت تاثیر قرار دهد.

* قد تور عروس

قد تور عروس یکی از مهمترین نکاتی‌ست که نوعروسان باید به آن توجه داشته باشند زیرا با توجه به محل عروسی این تور باید در اندازه های مختلف انتخاب شود. در واقع اگر مراسم شما در خانه یا سالن کوچکی است و فعالیت زیادی دارید تور سر خیلی کوتاه که به چانه هم نمیرسد میتواند انتخاب خوبی محسوب شود. در صورتی که لباس عروس شما بر روی کمر، سینه یا باسن کار شده یا مدل دار است تور سر تا شانه حدود 50 سانت کحه تقریبا غیر رسمی‌ست گزینه مناسبی محسوب می شود. تور سر عروسی که تا آرنج میرسد و تا حدود 64 سانت طول دارد اغلب برای لباس عروس‌هایی با دامن پف دار یا اصطلاحاً لباس عروس پرنسسی یا لباس عروس سیندرلایی مناسب است. زیرا درست جایی تمام می‌شود که از آن به بعد پف دامن شروع می‌شود.

علاوه بر موارد بالا، انواع دیگری از تور سر که تا کمر کشیده می شوند و حدود 75 سانتی متر می باشد در مزون ها موجود است که اغلب برای لباس عروس های بدون دنباله مورد استفاده قرار میگیرد. نوع دیگری از تور که 90 سانتی متر قد دارد و تا نوک انگشتان دست کشیده می شود و تقریبا با همه مدل لباس عروس به راحتی ست می شود. تور سر عروس تا سر زانو با قد حدوداً 114 سانت، برای لباس عروس نیمه بلند با قدی تا وسط زانو و مچ پا مناسب است. اما امروزه در اغلب میهمانی ها و جشن های عروسی مشاهده می کنیم که بلندی تور عروس تا روی زمین نیز کشیده می شود و چیزی حدود 183 سانتی متر طول دارد. اغلب این مدل تورها برای لباس عروس هایی تمام قد و بدون دنباله مورد استفاده قرار میگیرد.

* رنگ تور سر عروس

رنگ تور عروس نیز از جمله دیگر مواردی‌ست که در حین انتخاب تور سر عروس باید به آن توجه داشته باشید. زیرا این تور باید همخوانی مناسبی با لباس انتخابی شما داشته باشد هر چند که رنگ لباس عروس آفایت این روزها به شدت مد است. البته طیف گسترده ای از عاجی (یخچالی)، صورتی و بژ با سفید ترکیب می‌شود و لباس‌های متنوعی می‌سازد. مات و یا کمی براق بودن انواع تور سر را هم در نظر بگیرید.

انتخاب-تور-عروس

* تناسب تور سر عروس با فرم صورت

برای اینکه در شب عروسی همچون ستاره در لباس‌تان بدرخشید باید به نکات زیادی توجه داشته باشید. اینکه لباس‌تان با فرم بدن شما تناسب داشته باشد، رنگ آن با پوست شما همخوانی داشته باشد و یا اینکه تور عروس مناسبی برای لباس‌تان انتخاب کنید. حتی تناسب تور سر شما به عنوان نوعروس با فرم صورتتان نیز اهمیت دارد. درواقع طراحان مد بر این عقیده اند که اگر صورتی گرد دارید به سراغ تورهایی بروید که کوتاهتر از شانه‌تان نباشد، افراد با صورت مربعی تور سر عروسی گرد یا تور سر عروسی آبشاری با قد حداقل تا شانه مناسب آنهاست. صورت های کشیده و بیضی نیز اکثر تورها به آنها می آید هر چند که نباید در طول آن افراط نمود.

و در آخر

در این مقاله توضیحاتی در رابطه با تور عروس خدمت شما ارائه شد. مطمئنا برای اینکه بخواهید شب عروسی‌تان همچون ستاره بدرخشید و شبی رویایی را تجربه کنید باید به این نکات توجه داشته باشید. در واقع تور سر عروس به عنوان بخشی مهم از هارمونی زیبایی شما شناخته می شود و رعایت این نکات باعث می شود تا زیباتر از هر روز دیگری نه تنها در چشم داماد بلکه در چشم میهمانان نیز به نظر آیید. هر چند که نکات زیاد دیگری در این راستا وجود دارد که مشاوران شما را راهنمایی خواهند کرد.

اشتراک گذاری: