کدام یک از انواع یقه لباس عروس مناسب شماست؟

با اطمینان میتوان گفت که انتخاب لباس عروس یکی از مهمترین انتخابات و تصمیماتی‌ست که شما به عنوان نوعروس برای جشن عروسی خود پیش رو دارید. نکات بسیار مهمی در این راستا وجود دارد که شما را در انتخاب لباس عروس مناسب راهنمایی می کند. اما تاکنون این فکر به ذهنتان خطور کرده که آیا یقه لباس عروس میتواند انتخاب های شما را تحت تاثیر قرار دهد؟ در واقع در حین خرید و یا اجاره و حتی دوخت لباس عروس، مشاوران و خیاطان راهنمایی های دقیق و کاملی را در اختیار شما میگذارند و ذهن‌تان را نسبت به مسائل زیادی باز می کنند. اما با توجه به اهمیت این موضوع در نظر داریم در این مقاله توضیحاتی خدمت شما ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

چگونه یقه لباس عروس مناسب خود را پیدا کنید؟

در وهله اول باید بدانید این مسئله ارتباط مستقیمی با نوع لباس عروس شما دارد. در واقع پس از اینکه لباس عروس متناسب با اندام خود را پیدا کردید؛ مشخص کردن یقه لباس خیلی دردسرساز و البته وقت گیر نخواهد بود. در مقاله لباس عروس مناسب با اندام شما توضیحات کاملی در این راستا خدمت شما ارائه داده‌ایم که مطمئنا میتواند گره گشای بسیاری از مشکلات برای درخشش شما در شب عروسی باشد. در ادامه نیز شما را با انواع مختلف یقه لباس عروس آشنا می کنیم تا با آگاهی بیشتر و خیالی آسوده تر در شب عروسی همچون ستاره بدرخشید.

انتخاب-یقه-لباس-عروس-مناسب

انواع یقه لباس عروس

همانطور که میدانید در دنیای مد و زیبایی انواع مختلفی از یقه وجود دارد. اما اینکه کدام یقه مناسب لباس عروس و مناسب با اندام شماست نیاز به بررسی دارد. انواع یقه عبارتند از:

1-یقه هالتر

یقه لباس عروس هالتر که از آن تحت عنوان دور گردنی نیز یاد می شود. یکی از قدیمی ترین انواع مدل یقه است که اغلب نوعروسانی که کمری باریک و شکمی تخت دارند به سراغ استفاده از آن میروند. دقت داشته باشید که این مدل یقه به هیچ عنوان برای افرادی که فرم بدنی گلابی شکل دارند مناسب نیست. هر چند که اگر اندامی مستطیلی و ورزشکارانه دارید و یا از شانه هایی پهن برخوردارید و دور سینه‌تان کوچک است یقه هالتر میتواند یکی از بهترین گزینه هایی باشد که انتخاب می کنید.

2- یقه قایقی

همانطور که از اسمش پیداست، یقه لباس عروس قایقی مانند یک قایق است که وظیفه متصل کردن دو سر شانه را برعهده دارد. معمولا آن دسته از افرادی که اندامی گلابی شکل دارند به سراغ انتخاب این نوع از یقه می روند زیرا سرشانه آنها را بزرگتر از آن چیزی که هست به نمایش میگذارد و تناسب کاملی میان دور باسن و سرشانه‌ ها ایجاد می کند. نکته مهم دیگر برای آن افرادی‌ست که بدنی مستطیلی شکل و ورزشکارانه دارند؛ آنها باید بدانند که یقه قایقی به دلیل بزرگ نشان دادن سرشانه به هیچ عنوان نمیتواند انتخاب مناسبی برای آنها به شمار اید زیرا تناسب میان بالاتنه و پایین تنه را برهم میزند.

مدل-یقه-لباس-عروس

3- یقه افتاده

یکی از انواع یقه لباس عروس، یقه افتاده نام دارد که از روی سینه به یک آستین کوچک روی بازوها منتهی می شود. افرادی که جثه ریز و شانه هایی باریک دارند به راحتی و با خیالی آسوده میتوانند این مدل یقه را برای لباس عروس خود انتخاب نمایند زیرا زیبایی های ترقوه و به طور کلی بالای قفسه سینه آنها را به نمایش میگذارد.

4- یقه دکلته ساده

دلکته ساده همانطور که از اسمش پیداست بدون بند و بدون آستین است. اگر در نظر دارید که از این نوع یقه برای لباس عروستان استفاده کنید باید به این دو نکته توجه ویژه ای داشته باشید.

1- اگر سینه‌هایی بزرگتر از حد معمول دارید دکلته ساده نمیتواند گزینه مناسبی باشد زیرا شما را معذب میکند و اجازه نمی دهد از مراسم لذت ببرید.

2- اگر سینه‌هایی کوچکتر از حد معمول دارید. زیرا این مدل به دلیل باز بودن دفرمه شده و توجه ها را به سمت سینه‌ شما میکشاند که مطمئنا شما را در طول مراسم معذب می کند.

5- یقه هفت

یکی از رایج ترین مدلی که نوعروسان برای یقه لباس عروس خود انتخاب می کنند؛ یقه هفت یا وی شکل است. هر چند که با توجه به سلیقه شما مقدار باز بودن یقه میتواند متفاوت باشد. اما اگر سینه هایی کوچک و یا بزرگتر از حد معمول دارید این مدل نمیتواند گزینه مناسبی محسوب شود و مطمئنا به دل‌تان نخواهد نشست. همچنین اگر دور سینه شما کوچک و دور گردنی باریک دارید استفاده از یقه هفت بلند میتواند دقیقا همان چیزی باشد که مد نظر دارید.

انواع-یقه-لباس-عروس

6- یقه رومی

این مدل یقه همانطور که از اسمش پیداست نمادی از روم باستان بوده و ظاهری رومانتیک و رویایی را برای شما به عنوان عروس در شب عروسیتان به وجود می آورد. اگر جزء آن دسته از افرادی هستید که ترقوه‌ای زیبا و یا سرشانه‌هایی کوچک دارید این مدل یقه میتواند زیبایی شما را دوچندان کرده و ظاهری جذاب را برایتان فراهم آورد. در غیر این صورت به هیچ عنوان سراغ مدل یقه رومی نروید.

و در آخر

در این مقاله به طور کامل در رابطه با انواع مدل یقه لباس عروس و تناسب آن با اندام شما به عنوان نوعروس توضیحاتی ارائه دادیم. این نکات به شما کمک می کند تا در شب عروسی علاوه بر اینکه احساس راحتی داشته باشید همچون ستاره بدرخشید. هر چند که همواره نکات زیادی وجود دارد که باید به آن آگاه شوید.

اشتراک گذاری: